bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Zebranie wiejskie z mieszkańcami wsi Buków

W dniu 15 marca 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Bukowie, odbyło się zebranie wiejskie z mieszkańcami sołectwa wsi Buków. W zebraniu wzięło udział 60 osób, mieszkańców sołectwa wsi Buków.

Zaproszeni goście: Wójt Gminy Mogilany: Piotr Piotrowski; Przewodniczący Rady Gminy Mogilany: Zbigniew Staszczak; Kierownik Referatu Geodezji Architektury Rolnictwa i Ochrony Środowiska: Sylwia Jarosz; Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej: Zbigniew Klimończyk; Radca Prawny Urzędu Gminy Mogilany: Iwona Tworzydło Woźniak; Sekretarz Gminy Mogilany: Małgorzata Madeja; Radna wsi Buków i Kulerzów: Katarzyna Ożóg Suder.

Porządek zebrania:

    1. Otwarcie i przyjęcie porządku obrad zebrania.
    2. Sprawozdanie sołtysa wsi z działalności Rady Sołeckiej za 2023 rok.
    3. Informacja o bieżącej działalności Wójta Gminy Mogilany.
    4. Zapytania i wolne wnioski.

Sołtys wsi Wiesław Klimas przedstawił szczegółowe sprawozdanie z prac Rady Sołeckiej za 2023 rok. Przedstawił również i omówił propozycje nazewnictwa ulic na terenie sołectwa wsi Buków, które zgłoszone zostały przez mieszkańców wsi w ramach konsultacji społecznych. Wszystkie propozycje nazewnictwa ulic wybrane przez mieszkańców wsi, zostały przez Radę Sołecką i Sołtysa przekazane do Urzędu Gminy,  w celu przedstawienia Radnym Gminy Mogilany, którzy podejmować będą stosowną uchwałę w sprawie nadania nazw ulic.  Sołtys przedstawił również mapki z naniesionymi ulicami, przypisanymi do danego numeru działki (drogi) gminnej oraz prywatnych dróg wewnętrznych powstałych z podziału działek.

Głównym tematem który zdominował dyskusję spotkania z mieszkańcami wsi była budowa masztu telefoniki komórkowej w Bukowie. Maszt ten ma powstać na działce wydzierżawionej przez jednego z mieszkańców wsi, firmie ,,Play”, w bliskim sąsiedztwie zabudowań domów jednorodzinnych. W tej sprawie odbyła się bardzo długa dyskusja. Mieszkańcy postanowili stanowczo zaprotestować przeciw budowie masztu – stacji bazowej KRA8010B na działce nr.140/1. Przygotowana została lista do petycji, na której mieszkańcy wsi mogą składać podpisy w ramach protestu. Lista ta zostanie przesłana do Starosty Krakowskiego, który wydał pozwolenie na budowę masztu. Lista podpisów, na której zainteresowani mieszkańcy mogą jeszcze złożyć podpis, znajduje się u sołtysa wsi oraz u osób, które zawiązały specjalną grupę na portalu facebook.

Szczegółowe sprawozdanie z działalności Rady Gminy Mogilany przedstawił na zebraniu Wójt Gminy Mogilany. Podsumował mijający rok 2023 oraz przedstawił plan działań i zaplanowanych inwestycji na następne 5 lat.

Na zebraniu, mieszkańcy mieli również okazję do uzyskania odpowiedzi na zadawane pytania.

Bukow-nazwy-ulic
Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
czerwiec 2024
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930