bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Buków

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w dniu 10-12-2019 roku, o godz 18:00 i zwołane zostało z inicjatywy sołtysa wsi Buków p.Wiesława Klimasa oraz wójta Gminy Mogilany p. Piotra Piotrowskiego.

Porządek zebrania:

1. Informacje przekazane przez Wójta Gminy Mogilany
2. Sprawozdanie sołtysa wsi Buków oraz podsumowanie pracy Rady Sołeckiej
3. Omówienie kwestii wprowadzenia nazewnictwa ulic w Bukowie
4. Sprawy bieżące i wolne wnioski.

Na spotkaniu z mieszkańcami omawiane były tematy bezpieczeństwa na terenie sołectwa Buków oraz gminy Mogilany, które zrelacjonował dzielnicowy rejonu wsi Buków p. Łukasz Dudzik.

Wójt gminy Mogilany p. Piotr Piotrowski przedstawił szczegółowe informacje na temat przeprowadzonych inwestycji na terenie sołectwa Buków oraz gminy Mogilany w 2019 roku. Omówił m.in. sprawę kontrowersyjnych stawek za odbiór odpadów komunalnych, a także wdrożenie programów wymiany pieców i planów rozbudowy kanalizacji na terenie gminy.

Sołtys wsi p. Wiesław Klimas omówił szczegółowo sprawozdanie z rozdysponowania środków rezerwa sołectwa za 2019 rok i podsumował pierwszy rok pracy członków Rady Sołeckiej. Odczytał wnioski złożone przez Radę Sołecką do Budżetu Gminy Mogilany na 2020 rok, dotyczące niezbędnych inwestycji do wykonania na terenie sołectwa.

Omówiono również kwestię wprowadzenia nazewnictwa ulic w Bukowie. Sołtys poprosił mieszkańców o zgłaszanie wstępnych propozycji nazw ulic, które w późniejszym terminie skonsultowane zostaną z Radą Sołecką i mieszkańcami Bukowa. W tej sprawie Rada Sołecka wnioskowała do wójta oraz Rady Gminy Mogilany o zabezpieczenie środków na sfinansowanie tego zadania w Budżecie Gminy na 2020 rok.

Sołtys poinformował również mieszkańców, że ponownie uruchomiona została nowa wersja strony internetowej sołectwa Buków pod dotychczasowym adresem: buków mogilany.pl
Sołtys podziękował mieszkańcowi Bukowa p. Markowi Jędrze za odtworzenie i przebudowę strony internetowej. Pan Marek Jędra przedstawił krótko na zebraniu funkcjonowanie nowej strony.

Na zakończenie sołtys zaprosił mieszkańców na uroczystość poświęcenia figurki przydrożnej, oddanej po kompleksowej renowacji, która odbędzie się w dniu 16 grudnia 2019 roku o godz. 18:00 w obrębie granicy wsi Bukowa i Chorowic.

W sprawach bieżących i wolnych wnioskach, mieszkańcy mieli okazję do zadawania pytań i składania wniosków do Wójta i pracowników Urzędu Gminy Mogilany.

Rada Sołecka.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031