bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Występ kapeli “Mogilańskie Wierchy” w kaplicy bukowskiej

Okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku to wyjątkowy czas, szczęśliwe chwile radosnego świętowania, które wzbogacają kolędy. W wspólnie śpiewanych pieśniach bożonarodzeniowych przewija się istota naszego człowieczeństwa, a jednocześnie wiara, nadzieja oraz radość wyrażane w melodii i treści, uczucia udzielające się śpiewającym i słuchającym.
Ten wyjątkowy nastrój dało się odczuć u nas w Bukowie, w trzecią niedzielę stycznia, a dokładnie 16.01.2011 r. w kaplicy wiejskiej podczas mszy o godz. 8.30 i po jej zakończeniu. Dla mieszkańców zgromadzonych na nabożeństwie zabrzmiały znane i nieznane kolędy, lecz w dość nietypowej aranżacji połączonej ze składaniem życzeń, wierszem i samą kolędą w wykonaniu kapeli “Mogilańskie Wierchy”.
Kapela w składzie: Karolina Kornecka, Antoni Staszczak – I skrzypce, Zbigniew Staszczak – II skrzypce, Kazimierz Królik – skrzypce sekund, Janina Kornecka, Jakub Kopta – basy oraz Sławomir Wolny – piszczałki pasterskie, dudy, jako zespół łączy w swoich utworach muzykę góralską i krakowską, a w repertuarze posiada pieśni ludowe i religijne, w tym również kolędy i pastorałki.
Wszyscy bukowianie biorący udział we mszy mogli włączyć się do wspólnego kolędowania, a na koniec występu uczestnicy nabożeństwa obdarowali kapelę owacją na stojąco. Były też drobne datki do kapelusza. Na twarzach muzyków kapeli widać było wielką radość.
Sołtys, rada sołecka składają serdeczne podziękowanie kapeli “Mogilańskie Wierchy” za przyjęcie zaproszenia. Mamy nadzieje, że około świąteczne spotkania, kolędowanie podczas mszy będą praktykowane i staną się tradycją w naszej miejscowości.

Sołtys i Rada Sołecka

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
grudzień 2023
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031