bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Wymień piec z dotacją! II Edycja programu.

Uwaga! Planowane kolejne zwiększenie dofinansowania na wymianę źródeł ciepła!

Gmina Mogilany informuje o kolejnych środkach, jakie mają trafić z przeznaczeniem na walkę ze smogiem. Dzięki prowadzonym negocjacjom z Członkami i Pracownikami Biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska, gmina otrzymała informację o możliwości zwiększenia dofinansowania o 1.124.000 złotych, w ramach projektu pn. Wymiana kotłów i pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Mogilany – II EDYCJA. Pozwoli to na wymianę kolejnych blisko 160 nieekologicznych kotłów z terenu Gminy w 2022 roku.

Gmina przypomina, że trwa nabór na listę rezerwową powyższego projektu. Aktualnie na liście znajduje się 50 osób, co daje możliwość włączenia jeszcze aż 110 budynków. Jeżeli posiadasz stare źródło ciepła, które chciałbyś wymienić w 2022 roku i skorzystać z oferowanego dofinansowania, koniecznie musisz złożyć wniosek o dofinansowanie na listę rezerwową (osoby, które już złożyły wniosek, zostały zgłoszone do przeprowadzenia audytu energetycznego, który jest obowiązkowym elementem programu).

WAŻNE! Przed dokonaniem wymiany pieca/kotła należy:

    1. Złożyć wniosek o dofinansowanie – zgodny ze wzorem dostępnym na poniższej stronie, opisującej zasady wymiany kotłów i pieców w gospodarstwach indywidualnych:
      https://mogilany.pl/piec (PROGRAMY GMINY MOGILANY)
    2. Przeprowadzić z audytorem ocenę energetyczną budynku (audyt bezpłatny, wykonywany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego).
    3. Podpisać umowę o dofinansowanie z gminą.

Nie należy wymieniać lub usuwać starego źródła ani kupować i montować nowego pieca przed podpisaniem umowy z Gminą!

Dlatego zachęcamy już dziś do złożenia powyższego wniosku. Rok 2022 to ostatni w którym można palić w piecach pozaklasowych oraz 1 i 2 klasy. Zachęcamy do sprawdzenia jakiej klasy jest Twoje źródło ciepła, a następnie do zapoznania się z zapisami Uchwały Antysmogowej.

Poinformuj innych o tym artykule
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2022
PWŚCPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031