bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Wręczenie odznaczeń dla wójta oraz pięciu sołtysów.

Podczas Sesji Rady Gminy Mogilany w dniu 25 kwietnia 2024 r. miało miejsce niecodzienne i uroczyste wydarzenie. Gminę Mogilany zaszczycił swoją obecnością Wojewoda Małopolski Pan Krzysztof Jan Klęczar. Pan Wojewoda przybył, aby wręczyć Wójtowi Gminy Mogilany Panu Piotrowi Piotrowskiemu oraz pięciu Sołtysom – odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczenia zostały przyznane na wniosek Wojewody Małopolskiego, postanowieniem Prezydenta RP z dnia 5 marca 2024 r. o nadaniu odznaczeń (Rej.82/2024). Odznaczeni zostali:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGIPiotr Paweł Piotrowski Wójt Gminy Mogilany ( w uznaniu za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej)

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI (w uznaniu za zasługi w działalności społecznej i samorządowej):
– Wiesław Klimas, Sołtys Sołectwa Buków
– Jan Marek, Sołtys Sołectwa Lusina,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI (w uznaniu za zasługi w działalności społecznej i samorządowej):
– Agnieszka Katarzyna Gorgosz, Sołtys Sołectwa Libertów
– Józef Jurek, Sołtys Sołectwa Kulerzów,
– Mateusz Jakub Paszta, Sołtys Sołectwa Mogilany.

Po uroczystej dekoracji medalami Pan Wojewoda serdecznie pogratulował wszystkim odznaczonym mówiąc „ (-) to nie jest tak, że odznaczenia się należą. Są to odznaczenia za ciężką pracę na rzecz społeczności lokalnej, a odznaczenia stanowią wyraz wdzięczności wobec zasług, jakie odznaczeni mają”. Zwracając się do Pana Piotra Piotrowskiego powiedział, że bardzo wiele dobrego dla społeczności lokalnej wydarzyło się za sprawą Pana Wójta. Każdy, kto decyduje się na pracę społeczną – daje z siebie wszystko. Wójt Piotr Piotrowski z podniesioną głową może spojrzeć wstecz i przekazać pałeczkę swojemu następcy.

Padły również słowa uznania i podziwu wobec Sołtysów. Dziękując Sołtysom za Ich służbę Wojewoda powiedział – „Sołtys – to brzmi dumnie i godnie, a praca Sołtysów często jest niedoceniana.”  Na zakończenie Pan Krzysztof Jan Klęczar – Wojewoda Małopolski złożył samorządowcom z Gminy Mogilany najlepsze życzenia i powiedział, że w samorządzie nie powinno być polityki, bowiem w samorządzie lokalnym wszyscy powinniśmy działać na rzecz społeczności lokalnej. Pani Agnieszka Gorgosz dziękując za odznaczenie powiedziała – „To nie jest odznaczenie dla osoby, ale dla tych którzy z Sołtysem współpracują. To owoc wspólnej pracy i współpracy”.

Tekst oraz zdjęcia pochodzą z konta Urzędu Gminy Mogilany na portalu społecznościowym.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
czerwiec 2024
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930