bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Wiosenne sprzątanie w Bukowie 2023 – relacja

To już kolejna akcja sprzątania przeprowadzona we wszystkich sołectwach gminy Mogilany. Również w naszym sołectwie Buków, w dniu 15 kwietnia 2023 roku, sołtys, członkowie Rady Sołeckiej, druhowie OSP Buków, mieszkańcy wsi z dziećmi, młodzież, a także uczniowie Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami, wstawili się o godz.10.00 na placu zbiórki (koło remizy), aby zrobić porządki przy drogach publicznych.

Swoją obecnością dali wyraz, że problemy porzuconych śmieci w rowach na terenach zielonych, skwerach i miejscach wypoczynku nie są im obojętne i chcą dbać o wizerunek i piękno swojego otoczenia.

Po zakończeniu akcji sprzątania sołtys wraz z Radą Sołecką zaprosili uczestników sprzątania na kiełbaskę z grilla, napoje i słodycze. Uczestnicy akcji otrzymali gadżety, opaski odblaskowe oraz sadzonki krzewów i nasiona kwiatów, dostarczone przez pracowników urzędu gminy. To wszystko w ramach gminnej, corocznej akcji „>>>>>>”

Warto wskazać, że akcje takie są również okazją do poznania się bliżej, zawarcia nowych znajomości z nowo osiedlonymi sąsiadami, co niewątpliwie wpływa pozytywnie na stosunki sąsiedzkie i wzajemne relacje.

Zdarzają się też takie sytuacje, że uczestnicy akcji sprzątania znajdują różnego rodzaju przedmioty. Tym razem jedna z dziewczynek – uczestniczka akcji sprzątania – znalazła piękne poroże zrzucone przez jelenia. Prezentacje tego okazałego znaleziska można zobaczyć w galerii zdjęć.

Sołtys i członkowie Rady Sołeckiej są pełni podziwu za aktywność i wkład pracy włożony w porządkowanie terenów gminnych we wsi Buków. Duża ilość czasu i energii została również poświęcona na sprzątanie Gęsiego Rynku oraz parkingu z zalegających liści.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji sprzątania, a szczególnie mieszkańcom wsi, Dyrekcji, uczniom i wychowawcom Szkoły Podstawowej, Zarządowi i druhom straży OSP za zapewnienie bezpieczeństwa oraz osobom prywatnym, które posprzątały tereny przydrożne przy swoich posesjach.

Dziękujemy również Wójtowi Gminy Mogilany, pracownikom urzędu, pracownikom Bazy Usług Komunalnych w Gaju, Referatowi Rozwoju Lokalnego za koordynację i pomoc w przeprowadzeniu akcji oraz za przekazane gadżety, sadzonki krzewów i nasiona kwiatów.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
kwiecień 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930