bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Ważny komunikat

Szanowni Mieszkańcy Bukowa,

Zwracam się z prośbą i proszę o przestrzeganie zasad utrzymania porządku i czystości podczas obkaszania rowów przydrożnych każdy przy swojej posesji. Pozostawiona w rowie wykoszona trawa lub inne nieczystości podczas obfitych opadów deszczu wypłukiwane są i zabierane przez nurt wody co powoduje zapychanie przepustów i zamulanie rowów. Również proszę mieszkańców o nie wypuszczanie wód gruntowych z własnych posesji, dróg wewnętrznych bezpośrednio na drogi gminne.

Odebrałem też od mieszkańców zgłoszenia o wypompowywaniu i opróżniania przydomowych szamb bezpośrednio do rowów. Zjawiska takie mają miejsce przeważnie pod osłoną nocy. Stanowi to bardzo duże zagrożenie nie tylko dla ochrony środowiska. W wielu przypadkach może dojść do skażenia wód w studniach gminnych, przydomowych znajdujących się na terenie wsi objętych ochroną.

Chcę nadmienić że niektórzy mieszkańcy korzystają do dziś z tych ujęć wody dla potrzeb własnych ale też gospodarstw przydomowych. Ostrzegam przypadki takie będą surowo karane i zgłaszane do odpowiednich służb.
Prośbę tą kieruję dlatego że odbieram bardzo dużo skarg i zgłoszeń od mieszkańców Bukowa na tego typu problemy.

Jednocześnie proszę wszystkich mieszkańców o troskę zadbanie, zaangażowanie się jakichkolwiek sposób aby zapobiegać takim zjawiskom.
Niejednokrotnie wystarczy tylko trochę chęci i pomożemy sobie ale też nie narazimy się na konflikty z bliskimi i sąsiadami. Mieszkańcom którzy czynnie się angażują i rozumieją potrzebę poprawy wizerunku naszej wsi z góry serdecznie dziękuję.

Z wyrazami szacunku,

Wiesław Klimas
Sołtys Wsi Buków

Poinformuj innych o tym artykule
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2022
PWŚCPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031