bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Ważny komunikat

Szanowni Mieszkańcy Bukowa,

Zwracam się z prośbą i proszę o przestrzeganie zasad utrzymania porządku i czystości podczas obkaszania rowów przydrożnych każdy przy swojej posesji. Pozostawiona w rowie wykoszona trawa lub inne nieczystości podczas obfitych opadów deszczu wypłukiwane są i zabierane przez nurt wody co powoduje zapychanie przepustów i zamulanie rowów. Również proszę mieszkańców o nie wypuszczanie wód gruntowych z własnych posesji, dróg wewnętrznych bezpośrednio na drogi gminne.

Odebrałem też od mieszkańców zgłoszenia o wypompowywaniu i opróżniania przydomowych szamb bezpośrednio do rowów. Zjawiska takie mają miejsce przeważnie pod osłoną nocy. Stanowi to bardzo duże zagrożenie nie tylko dla ochrony środowiska. W wielu przypadkach może dojść do skażenia wód w studniach gminnych, przydomowych znajdujących się na terenie wsi objętych ochroną.

Chcę nadmienić że niektórzy mieszkańcy korzystają do dziś z tych ujęć wody dla potrzeb własnych ale też gospodarstw przydomowych. Ostrzegam przypadki takie będą surowo karane i zgłaszane do odpowiednich służb.
Prośbę tą kieruję dlatego że odbieram bardzo dużo skarg i zgłoszeń od mieszkańców Bukowa na tego typu problemy.

Jednocześnie proszę wszystkich mieszkańców o troskę zadbanie, zaangażowanie się jakichkolwiek sposób aby zapobiegać takim zjawiskom.
Niejednokrotnie wystarczy tylko trochę chęci i pomożemy sobie ale też nie narazimy się na konflikty z bliskimi i sąsiadami. Mieszkańcom którzy czynnie się angażują i rozumieją potrzebę poprawy wizerunku naszej wsi z góry serdecznie dziękuję.

Z wyrazami szacunku,

Wiesław Klimas
Sołtys Wsi Buków

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031