bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Uroczyste obchody 50-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowie

Złoty  Jubileusz  OSP  w  Bukowie.

W dniu 27 lipca 2008r. w Bukowie odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Tak, to już 50 lat od pamiętnej daty 20 kwietnia 1958r, kiedy to OSP w Bukowie została zarejestrowana w ówczesnym Urzędzie Spraw Wewnętrznych przy Powiatowej Radzie Narodowej w Krakowie. W dniu dzisiejszym jednostka OSP liczy 27 członków oraz 8 honorowych druchów, ma nową remizę z garażem i świetlicą, jest wyposażona w nowoczesne motopompy, samochód bojowy, nowe ubrania bojowe oraz piękne stroje galowe. Nie ma rodziny w Bukowie, która nie mogłaby w którymś pokoleniu pochwalić się udziałem swojego członka rodziny w straży.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy odprawionej w miejscowej kaplicy przez księdza prof. dr hab. Adama Kubisia. W uroczystości udział wzięli:

Wójt Gminy Mogilany – Pani Małgorzata Mardyła
Zastępca Prezesa Oddziału Powiatowego – Pan Jerzy Stopa
Sekretarz Powiatu Krakowskiego – Pan Adam Wójcik
Przewodniczący Rady Gminy Mogilany – Pan Marek Sikora oraz Radni Gminy Mogilany.
Sołtys wsi Buków – Pan Wiesław Klimas
Sołtys wsi Kulerzów – Pan Józef Jurek
Sołtys wsi Chorowice – Pan Franciszek Budek
Prezes Zarządu Gminnego OSP – Pan Tomasz Klimczyk
Komendant Zarządu Gminnej OSP – Pan Tadeusz Górnisiewicz
Ochotnicze Straże Pożarne z Radziszowa, Rzozowa, Skawiny, Korabnik, Mogilan, Włosani, Konar, Gaja oraz Orkiestra Dęta z Włosani.
Kierownicy i pracownicy Urzędu Gminy Mogilany oraz grono nauczycielskie ze Szkoły Podstawowej im.Oskara Kolberga w Bukowie
Najmłodsi druchowie OSP z Bukowia oraz mieszkańcy wsi Bukowa, Kulerzowa i Chorowic.

Wójt Gminy Mogilany Pani Małgorzata Mardyła wygłosiła przemówienie okolicznościowe kierując do strażaków słowa uznania i podziękowania za zaangażowanie oraz wieloletnią wzorową służbę. Uroczystość była również okazją do odznaczenia strażaków medalami i dyplomami za zasługi dla pożarnictwa. Dekoracji i wręczenia odznaczeń dokonała Wójt Gminy Pani Małgorzata Mardyła, Zastępca Prezesa Oddziału Powiatowego Pan Jerzy Stopa, Prezes OSP w Bukowie Pan Andrzej Przybyło.

Odznaczenia otrzymali:

“Strażak Wzorowy” : Janusz Ożóg, Andrzej Rządzik, Józef Mrowiec
“Medal Brązowy” : Edward Klimas, Józef Ożóg, Henryk Manowita
“Medal Srebrny” : Andrzej Przybyło, Andrzej Wątorski, Tadeusz Mrowiec
“Medal Złoty” : Eugeniusz Syrek, Damazy Wiecheć

“Odznakę za wysługę”:

Eugeniusz Syrek – 50 lat, Damazy Wiecheć – 50 lat, Mieczysław Kościelny – 50 lat, Kazimierz Ożóg – 50 lat, Stanisław Kubiś – 50 lat
Jan Kubera – 40 lat, Józef Strzeboński – 40 lat, Stanisław Ożóg – 40 lat
Andrzej Przybyło – 30 lat, Edward Klimas – 30 lat, Jan Płonka 30 lat
Andrzej Wątorski – 25 lat, Henryk Manowita – 25 lat
Tadeusz Mrowiec – 15 lat, Tomasz Mrowiec – 15 lat, Józef Ożóg – 15 lat, Andrzej Wiecheć – 15 lat, Mirosław Rządzik – 15 lat
Janusz Ożóg – 5 lat, Józef Mrowiec – 5 lat, Andrzej Rządzik – 5 lat

Zarząd OSP w Bukowie wręczył Wójtowi Gminy Mogilany Pani Małgorzacie Mardyła dyplom za długoletnią współpracę, zaangażowanie w sprawy straży oraz wsparcie i pomoc w trudnych chwilach. Dyplomy uznania otrzymali również: Eugeniusz Syrek, Damazy Wiecheć, Mieczysław Kościelny, Kazimierz Ożóg, Stanisław Kubiś, Jan Kubera , Józef Strzeboński , Stanisław Ożóg oraz najmłodsi druchowie – Piotr Klimas, Grzegorz Paciporek, Łukasz Okarmus, Krzysztof Ożóg, Bartłomiej Paluch.

Dla utrwalenia tej uroczystości wyłożona została księga pamiątkowa, do której wpisało się wielu uczestników uroczystości. Po zakończeniu części oficjalnej podano obiad oraz poczęstunek przy którym wspominano wydarzenia z życia straży, rozmawiano o bieżących potrzebach wsi oraz planach na przyszłość.

W imieniu wszystkich mieszkańców Bukowa dziękujemy Wam, strażacy za odpowiedzialność i poczucie bezpieczeństwa, które nam dajecie!

Galeria fotografii z uroczystości

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
kwiecień 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930