bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Szopka Bożonarodzeniowa przy kaplicy w Bukowie

Szopka Bożenarodzeniowa przy kaplicy w Bukowie oraz świąteczna choinka na Gęsim Rynku.

Pomysł wykonania szopki Bożenarodzeniowej, wystawionej na zewnątrz budynku kaplicy w Bukowie, zrodził się podczas konkursu szopek, wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej w Bukowie. W składzie jury był sołtys wsi Wiesław Klimas oraz proboszcz parafii Mogilany Ks. Józef Milan. Ksiądz proboszcz zakupił figurki do szopki natomiast materiały, drewno potrzebne do wykonania szopki, zakupione zostały ze środków Komitetu Budowy kaplicy. Realizacja szopki sfinansowana została ze środków Rady Sołeckiej Bukowa. Wykonania natomiast podjęła się  firma ,,La Manufaktura” – mieszkańcy Bukowa pani Marta Maciejewska Hirsmuller z mężem Andreasem. Szopka podświetlona jest czterema rodzajami świateł, które zmieniają się na przemian.

Wewnątrz kaplicy, przy ołtarzu, co roku wystawiana jest mała szopka, wykonana przez mieszkańców sołectwa oraz coroczna szopka przekazana przez uczniów Szkoły Podstawowej, wyłoniona w konkursie szopek Bożenarodzeniowych.

Oprócz szopki Bożonarodzeniowej przy kaplicy, świąteczny nastrój w naszym otoczeniu wspomagają również teren Gęsiego Rynku i znajdująca się na nim oświetlona choinka.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
luty 2024
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829