bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Spotkanie noworoczne z mieszkańcami sołectwa Buków.

W sobotę 14 stycznia 2023 r., w budynku OSP w Bukowie, odbyło się noworoczne spotkanie Sołtysa i Rady Sołeckiej z aktywnymi mieszkańcami sołectwa, którzy wspierają utrzymanie gminnych terenów zielonych, położonych głównie przy Szkole Podstawowej w Bukowie.

Przypominamy, że trzy lata temu miało miejsce oddanie do użytku  Mieszkańców sołectwa, terenu rekreacyjnego tzw. Gęsiego Rynku i jego otoczenia. Dawne chaszcze i dzikie trawy zostały wykarczowane, a teren obsadzony krzewami i kwiatami. Całość projektu dopełniły ławeczki i chodniki. W tej chwili każdy przechodzień może w tym miejscu usiąść i odpocząć, a także cieszyć się widokiem kwitnących róż, azalii, rododendronów i innych pięknych roślin. Jednakże teren ten latem wymaga stałej opieki i utrzymania porządku, zaangażowania polegającego na regularnym podlewaniu roślin i koszeniu trawy. Te prace, to wiele godzin wolontariatu, a wszystko po to, aby uczynić naszą wieś coraz piękniejszą i coraz bardziej atrakcyjną.

Spotkanie było więc okazją do podziękowania aktywnym mieszkańcom za wkład pracy na rzecz poprawy wizerunku sołectwa.

W spotkaniu udział wzięli, jako zaproszeni goście: Pan Piotr Piotrowski Wójt Gminy Mogilany wraz z Małżonką, Ks. Wikary Wojciech Wylegała (w zastępstwie ks. Proboszcza Józefa Milana), druh Andrzej Przybyło – Prezes OSP w Bukowie wraz towarzyszącymi druhami strażakami. Zaszczycili nas także małżonkowie osób biorących udział w spotkaniu.

Niestety, nie wszyscy zaproszeni mieszkańcy mogli przybyć na nasze spotkanie, a to z powodu choroby lub obowiązków zawodowych. Noworoczne spotkanie było okazją do jeszcze lepszego poznania się z nowo osiedlonymi w sołectwie mieszkańcami, do wymiany pomysłów na dalsze upiększanie naszej wsi, jak również do sformułowania potrzeb naszego sołectwa na najbliższy czas.

Dekoracje na stołach stanowiły stroiki świąteczne, wykonane własnoręcznie i udostępnione przez członków Klubu Senior+ w Mogilanach.

Sołtys i członkowie Rady Sołeckiej serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego spotkania.

Specjalne podziękowania kierujemy do ks. Wojciecha Wylegały za błogosławieństwo i życzenia noworoczne oraz do Wójta Piotra Piotrowskiego, za stworzenie wspaniałej, radosnej i rodzinnej atmosfery przy akompaniamencie akordeonu.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031