bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Spotkanie integracyjne (opłatek) w sołectwie Buków

W salce przy kaplicy w Bukowie, Rada Sołecka zorganizowała spotkanie integracyjne (opłatek) dla  Mieszkańców wsi, którzy brali udział w pracach przy urządzaniu terenów gminnych w Bukowie w 2021 roku. Spotkanie było okazją, aby podziękować aktywnym mieszkańcom za wkład pracy na rzecz poprawy wizerunku wsi. Dzięki ich zaangażowaniu zrealizowany został w ramach tzw. ,,Inicjatywy Lokalnej” projekt  przygotowany i złożony w Urzędzie Gminy Mogilany przez sołtysa wsi Wiesława Klimasa i członka Rady Sołeckiej Jerzego Kuca,  pozwalający na pozyskanie środków finansowych na kontynuację uporządkowania terenu w centrum naszej wsi. Projekt zrealizowany został wspólnie przez Radę Sołecką, Mieszkańców Bukowa oraz Gminę Mogilany.

Spotkanie integracyjne było częścią projektu, wieńczącego zakończenie kolejnego etapu prac porządkowych. Dzięki zaangażowaniu  i pomocy mieszkańców sołectwa, możemy dziś podziwiać tak wspaniałe miejsce w centrum wsi  jakim jest ,,Gęsi Rynek” oraz położony nieopodal teren gminny, gdzie urządzony został parking z miejscami postojowymi do parkowania samochodów w pobliżu Szkoły Podstawowej i remizy OSP w Bukowie. Odnowiona została również studnia gminna. Wspólna praca wpłynęła pozytywnie na integrację Mieszkańców. Zaowocowało to tym, iż mieszkańcy chętnie angażują się także w prace na rzecz utrzymania czystości oraz pielęgnacji i podlewania istniejących zieleńców, rabatów oraz krzewów.

Na spotkanie opłatkowe zaproszeni zostali przez Radę Sołecką również współmałżonkowie osób mieszkańców biorących udział w realizowanym projekcie oraz Wójt Gminy Mogilany Piotr Piotrowski z Małżonką,  Proboszcz Parafii Mogilany Ks. Józef Milan jak również pracownicy Urzędu Gminy. Można także powiedzieć, że dzięki takim spotkaniom odbudowane zostają powoli relacje sąsiedzkie – po okresie izolacji panującej podczas pandemii.

Uczestnicy spotkania wymieniali między sobą poglądy, składano deklaracje i propozycje  dalszej pomocy w kontynuacji tego typu przedsięwzięć. Wystrój stołów i wnętrze Sali, gdzie odbywało się spotkanie opłatkowe z mieszkańcami wsi, zdobiły w większości dekoracje i stroiki świąteczne udostępnione i wykonane własnoręcznie przez członków Klubu Seniora+  działającego w Mogilanach. Mamy nadzieje, że tego typu inicjatywy i spotkania integracyjne przełożą się na jeszcze większe zainteresowanie i aktywność mieszkańców wsi, w pracach na rzecz zmiany wizerunku i wyglądu miejsca, w którym zamieszkują.

Sołtys i członkowie Rady Sołeckiej serdecznie dziękują  wszystkim uczestnikom za przybycie oraz wszystkim osobom które przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
czerwiec 2024
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930