bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Renowacja studni gminnej na terenie wsi Buków.

W minionym tygodniu zakończono renowację studni gminnej na terenie naszej wsi. Renowację rozpoczęto od wymiany części kręgów, ich umocnienia, niewielkiego zwiększenia wysokości studni oraz odnowienia i zakonserwowania części metalowych. Prace te były konieczne, biorąc pod uwagę stan studni przed rozpoczęciem renowacji. Stan ten widoczny jest doskonale na pierwszych zdjęciach w zamieszczonej poniżej galerii zdjęć z prac renowacyjnych.

Tym wszystkim, którzy nie wiedzą lub nie pamiętają jak nasza studnia wyglądała dziesiątki lat temu, przypominamy to na poniższej archiwalnej fotografii. A może w waszych domowych archiwach znajduje się więcej zdjęć tej bukowskiej studni?

Do przeprowadzenia końcowego etapu renowacji studni gminnej, po złożeniu korzystnej oferty, wybrana została firma ,,La Manufaktura” p. Marta Maciejewska Hirsmueller, mieszkanka Bukowa. Prace te polegały na wykonaniu obudowy studni z drewna dębowego. Na nowej obudowie wykonano również grafikę herbu gminy Mogilany oraz logo sołectwa wsi Buków.

Już wkrótce, na studni zostanie wykonana dodatkowa grafika, nawiązującą do tradycji Gęsiego Rynku, który jako miejsce publiczne i teren gminny w centrum wsi Bukowa, został w 2019 roku zagospodarowany i urządzony przez Radę Sołecką oraz mieszkańców Bukowa.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na krótką relację fotograficzną.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031