bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Relacja z zebrania wiejskiego mieszkańców Bukowa

W dniu 08.02.2023 roku w Szkole Podstawowej w Bukowie, odbyło się zebranie wiejskie z mieszkańcami wsi Bukowa, które rozpoczyna cykl zebrań w gminie Mogilany w 2023 roku. Według listy obecności i złożonych podpisów, w zebraniu udział wzięło 37 osób, mieszkańców Bukowa oraz zaproszonych gości.

W zebraniu oprócz mieszkańców i członków Rady Sołeckiej uczestniczyli: Wójt gminy Mogilany pan Piotr Piotrowski, Z-ca Wójta pani Edyta Misztal, Przewodniczący Rady Gminy Mogilany pan Zbigniew Staszczak, adwokat U.G.M pani Iwona Tworzydło-Wożniak, sekretarz U.G.M. pani Małgorzata Madeja, radna wsi Buków pani Katarzyna Ożóg-Suder oraz Z-ca Dyr. S.P. w Bukowie pani Mariola Pyzik.

Sołtys wsi pan Wiesław Klimas przywitał wszystkich zebranych oraz złożył wyczerpujące sprawozdanie z pracy Rady Sołeckiej za 2022 rok. Przedstawił informację w formie multimedialnej z okresu 3 lat wkładu pracy mieszkańców, którzy brali udział przy urządzaniu terenów gminnych we wsi Buków oraz spotkań integracyjnych organizowanych przez Radę Sołecką w sołectwie wsi Buków.

Pan Wójt Piotr Piotrowski przedstawił zebranym mieszkańcom – również w formie multimedialnej – informacje z wykonanych inwestycji w sołectwie wsi Buków oraz w gminie Mogilany w 2022 roku. M.in. z pozyskanych przez gminę środków zewnętrznych na realizacje dalszych inwestycji. Omówił sprawy przygotowania, opracowania projektów i przystąpienia do nadania nazw ulicom, działek wyodrębnionych jako drogi publiczne w miejscowościach wsi  Buków, Kulerzów, Brzyczyna.

Mieszkańcy wsi mieli okazję do zadawania pytań, na które udzielone zostały odpowiedzi lub zostaną udzielone w późniejszym terminie. Mieszkańcy wnosili również swoje uwagi i propozycje, poruszone zostały sprawy budowy kanalizacji, remontów dróg i budowy chodników.

Na zakończenie sołtys zaprosił wszystkich mieszkańców sołectwa do jeszcze większego zaangażowania i udziału w organizowanych akcjach sprzątania wsi oraz urządzania i pielęgnacji terenów gminnych we wsi Buków.

Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom za obecność na zebraniu.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
czerwiec 2024
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930