bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Relacja z uroczystych obchodów Dnia Kobiet w Bukowie

“Szczęście jest kobietą” czyli obchody Dnia Kobiet w Bukowie.

Relacja z uroczystych obchodów Dnia Kobiet w Bukowie z dnia 7 marca 2010 roku.

Dnia 7 marca 2010 r. w Bukowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. To już druga tego typu impreza zorganizowana dla mieszkanek Bukowa przez Sołtysa i Radę Sołecką.

Ku ogromnej radości organizatorów w niedzielny wieczór świetlica OSP wypełniła się po brzegi przez płeć piękną Bukowa. Zaproszenie przyjęło 90 Pań, dla których spotkanie było okazją do integracji oraz oderwania się na chwilę od codziennych spraw i obowiązków, po to, aby odpocząć, poczuć się pięknie i kobieco. Wśród świętujących Pań były również: Wójt Gminy Mogilany Pani Małgorzata Mardyła, Zastępca Wójta Pani Aneta Nędza, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów Mogilanach Pani Helena Targosz, nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Gaju Pani Teresa Tywoniuk, Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bukowie Pani Mariola Pyzik, instruktor zajęć wokalnych z Osiedlowego Klubu Kultury we Wróblowicach Pani Izabela Michałowicz oraz Panie z Chóru Mieszanego Mogilanum.

Sołtys Pan Wiesław Klimas składając wszystkim uczestniczkom spotkania życzenia powiedział: “Czy o kobietach ktoś zwykle pamięta, że ostatnie spać idą, a pierwsze się budzą, że wciąż pracują od świtu do zmroku, że nieustannie o swoich się trudzą, a zauważane są tylko raz w roku”. Dzieci oraz młodzież z Bukowa zaprezentowali niezwykły program artystyczny, w którym zagrali trudną rolę – samych siebie podczas prób i przygotowań do występu. Byli oni nie tylko wykonawcami, ale i współtwórcami widowiska, w którym znalazły się między innymi układy taneczne np. hip-hop, cha-cha, samba, a także śpiew oraz gimnastyka artystyczna.

To piękne i budujące, że mieszkańcy Bukowa zawsze mogą liczyć na zaangażowanie dzieci i młodzieży w lokalne imprezy integracyjne. Profesjonalnie przygotowany program dowiódł, ile młodych talentów jest w Bukowie. “Towarzyszący występom zapał i entuzjazm to szansa, że nasze najmłodsze pokolenie posiada głębokie poczucie utożsamiania się z naszą małą ojczyzną jaką jest Buków i w przyszłości przejmie inicjatywę organizowania podobnych spotkań” – powiedziała Małgorzata Madeja, członek Rady Sołeckiej, dziękując młodym artystom za ich występ.

Pomysłodawczynią widowiska była Pani Agata Mrowiec, której zaangażowanie i wyśmienity kontakt z grupą aktywnych, młodych ludzi po raz kolejny zaowocował wspaniałym występem. Wszystkim poniżej wymienionym młodym artystom gratulujemy sukcesu i gorąco dziękujemy za udział w obchodach Dnia Kobiet.

W programie artystycznym udział wzięli:
Izabela Mrowiec
Adrian Mrowiec
Marek Przybyło
Kamil Przybyło
Filip Turek
Karolina Turek
Alicja Tomaszewska
Klaudia Jakubowicz
Klaudia Klimas
Klaudia Szydłowska
Paulina Holewa
Weronika Mucha
Angelika Gubała
Aneta Rządzik
Paulina Gasińska
Izabella Rakowska

W dalszej części programu artystycznego wystąpili goście specjalni, którzy przyjęli nasze zaproszenie i po raz pierwszy zaprezentowali się w Bukowie. W ten wyjątkowy wieczór świętujące w Bukowie Panie miały przyjemność posłuchania pieśni w wykonaniu Chóru Mieszanego “Mogilanum” pod dyrekcją Pana Franciszka Czerneckiego. Piękny śpiew i mistrzowska dyrygentura – to krótkie podsumowanie zaprezentowanego repertuaru, w którym znalazły się następujące utwory: “Santa Lucia”, “Hawaj”, “Upływa szybko życie”. Mamy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni występ Chóru Mogilanum w Bukowie, serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości!

Następną niespodzianką przygotowaną przez organizatorów był występ Pana Adama Urbanika z Osiedlowego Klubu Kultury we Wróblowicach. Nasz gość o pięknym, ujmującym głosie zaprezentował się w następującym repertuarze: “Przy kominku”, “Powróćmy jak za dawnych lat”, “Karioka”, “Matka”, “Brunetki , blondynki”, “Sererada”. Artysta wystąpił w towarzystwie akompaniującej mu Pani Izabeli Michałowicz, która jest jednocześnie jego instruktorem wokalnym. Romantyczny i nastrojowy występ Pana Adama bardzo spodobał się uczestniczkom spotkania, serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę z Osiedlowym Klubem Kultury we Wróblowicach.

Część artystyczną zakończył występ naszego rodzimego, niezawodnego zespołu muzycznego GJPOK, który wystąpił w następującym składzie:
Mirosław Gołdyn (keybord)
Józef Ożóg (akordeon)
Stanisław Paciorek (gitara)
Bogusław Gasiński (perkusja)
Wiesław Klimas (saksofon)

Udział zespołu w naszych lokalnych imprezach jest już tradycją, dziękujemy Panowie za Wasz bezinteresowny, piękny wkład w integrację mieszkańców Bukowa! W przerwach pomiędzy występami artystów Gospodarz Bukowa bawił Panie kawałami oraz dowcipami. Nie zabrakło oczywiście symbolicznych kwiatów, którymi obdarowali wszystkie kobiety panowie z Rady Sołeckiej. Zrelaksowane i pełne dobrego humoru uczestniczki spotkania czuły się doskonale, nie zabrakło rozmów przy kawie i torciku, a nawet wspólnego śpiewu. Na zakończenie spotkania wzniesiono toast za zdrowie wszystkich kobiet oraz odśpiewano tradycyjne “Sto lat”. Podobnie jak w ubiegłym roku obsługą gastronomiczną uroczystości zajęła się męska część Rady Sołeckiej oraz zaprzyjaźniona Firma “SteffCatering”, czyli Panowie Jacek Stefanik i Tadeusz Klimek, za co serdecznie dziękujemy

Sołtys Wiesław Klimas oraz Rada Sołecka w składzie: Małgorzata Madeja, Damazy Wiecheć, Tadeusz Stachowiak, Kazimierz Mrowiec oraz Tadeusz Okarmus serdecznie dziękują wszystkim Paniom obecnym na uroczystości za przybycie.

Rada Sołecka Bukowa

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
lipiec 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031