bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Porządkowanie i upiększanie terenów naszej wsi

Drodzy Mieszkańcy Bukowa!

W latach, kiedy pełniłem funkcję radnego oraz sołtysa Bukowa został uchwalony Wieloletni Program Inwestycyjny Gminy Mogilany na lata 2007 – 2013 z późniejszymi zmianami w sprawie: uchwalenia Planu Odnowy Miejscowości Buków na lata 2009 – 2015 r. Następnie w nawiązaniu do w/wymienionych dokumentów programowych, podjęta została uchwała zebrania wiejskiego mieszkańców Bukowa, dotycząca zagospodarowania terenów gminnych przy Szkole Podstawowej i budynku OSP, celem poprawy estetyki wsi. W naszym sołectwie niezbędne jest stworzenie bezpiecznych miejsc do wypoczynku i rekreacji oraz miejsc do parkowania, urządzenie placu zabaw dla dzieci.

Wszystko to zapoczątkowaliśmy na posiedzeniu Rady Sołeckiej Bukowa w dniu 17 kwietnia 2019 roku. Postanowiliśmy bowiem, zabezpieczyć część środków finansowych z rezerwy celowej dla sołectwa Buków na 2019 r. na systematyczne porządkowanie i upiększanie terenów gminnych we naszej wsi.
Prace polegać będą na przygotowaniu terenu, urządzaniu, obsadzaniu krzewami i kwiatami. Wykonany zostanie chodnik oraz zamontowane zostaną ławki do wypoczynku.

W związku z tym, zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców Bukowa, a szczególnie do młodzieży o pomoc i zaangażowanie przy urządzaniu terenów. Osoby, które mogą udostępnić i są w posiadaniu sprzętu typu: koparka, samochód ciągnik do przewozu, mające na pozbyciu materiały nadające się do wykorzystania przy tego typu pracach i są chętne pomóc – proszone są o kontakt ze sołtysem / tel. 501-717-907.

Oczekujemy propozycji, wykorzystamy wszelką wiedzę i pomysły mieszkańców, co do wizji i zmiany wizerunku wsi. Chcemy wypracować i wdrażać wspólnie pomysły. Mieszkańców o wyuczonym zawodzie typu: ogrodnik, brukarz, elektryk, stolarz, spawacz, a mających własne pomysły i koncepcje upiększania terenów wsi proszę o zaangażowanie i współpracę.
Będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie finansowe na realizację w/w zadań, a tym którzy są już aktywnie zaangażowani w pracach na rzecz wsi, bardzo serdecznie dziękuję.

Wszystkie dokonania i prace osób biorących udział na bieżąco raportowane będą poprzez utrwalanie na fotografii w multimediach, w prasie lokalnej na stronie internetowej ,,Sołectwa Buków”, na ,Facebooku oraz przedstawiane na zebraniach wiejskich sołectwa Buków.

z wyrazami szacunku

Sołtys Wiesław Klimas
Rada Sołecka Bukowa

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
lipiec 2024
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031