bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Bukowie – relacja

Piknik Rodzinny w Bukowie.

Relacja z plenerowej imprezy z okazji Dnia Dziecka, jaka odbyła się dnia 5 czerwca 2010 roku.

W dniu 5 czerwca 2010 roku przed budynkiem świetlicy wiejskiej OSP w Bukowie, z inicjatywy sołtysa oraz Rady Sołeckiej, jako organizatora imprezy, odbył się Piknik Rodzinny powiązany z Dniem Dziecka. Uroczystość w całości sponsorowana była przez instytucje, firmy i osoby prywatne. Patronat honorowy nad imprezą objęła Wójt Gminy Mogilany p. Małgorzata Mardyła. W uroczystości oprócz licznie zgromadzonych dzieci, młodzieży, mieszkańców wsi, sąsiednich wiosek, były też osoby z poza Gminy Mogilany. Przybyli również goście zaproszeni: Wójt Gminy Mogilany p. Małgorzata Mardyła, Z-ca Wójta Gminy Mogilany p. Aneta Nędza, Przewodniczący Rady Gminy Mogilany p. Marek Sikora, Dyrektor SP im. Oskara Kolberga w Bukowie p. Anna Słowik.

Sołtys wsi Bukowa p. Wiesław Klimas witając wszystkie dzieci, mieszkańców, gości zaproszonych, podziękował szczególnie członkom Rady Sołeckiej – pani Małgorzacie Madeja, panom – Kazimierzowi Mrowiec, Tadeuszowi Okarmus, Damazemu Wiecheć i Tadeuszowi Stachowiakowi, za wkład pracy włożony w przygotowanie imprezy. Podziękowania zostały złożone także wszystkim, którzy bezinteresownie pomagali w przygotowaniach i współpracowali z Sołtysem i Radą Sołecką. A byli nimi : Pani Ewa Klemczak, Jerzy Kuc, Paweł Misior, Kazimierz Mrowiec – junior, Dorota Mrowiec, Andrzej Wiecheć, członkowie OSP z Bukowa, członkowie zespołu muzycznego “GJPOK”, kucharze firmy ,,SteffCatering” p. Tadeusz Klimek, p. Jacek Stefanik którzy zajęli się obsługą gastronomiczną imprezy. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta z Włosani, pod przewodnictwem Dyrygenta p. Jacka Włodarczyka. Następnie Grupa Animatorów w towarzystwie, klauna, ogrodników, wiewiórki, zajączka, bawiła dzieci prowadząc zabawy, konkursy w których wygrać można było wiele atrakcyjnych nagród, słodyczy ufundowanych przez sponsorów.

Dzieci bawiły się wspaniale, a każde z nich nagrodzone zostało drobnym upominkiem. Decyzją Rady Sołeckiej nagrodami książkowymi wyróżnione zostały te dzieci, które wcześniej brały udział i występowały w programie muzyczno-tanecznym, w imprezach organizowanych przez Radę Sołecką, tj.: Dzień Kobiet, Spotkanie Noworoczne, Sobótki. Następnie dla dzieci i biesiadujących zagrała po raz pierwszy od powstania kapela “Mogilańskie Wierchy”, która swoim występem sprawiła dzieciom i biesiadującym wielką radość.

Po tych wszystkich atrakcjach przyszła pora na wypicie kawy, herbatę, wspólne grillowanie i wspólną zabawę przy muzyce rodzimego zespołu muzycznego “GJPOK”, w składzie: keybord – wokal Mirosław Gołdyn, perkusja-Bogusław Gasiński, akordeon – Józef Ożóg, gitara basowa – Grzegorz Klaś, saksofon/wokal – Wiesław Klimas, gitara solowa – Stanisław Paciorek. W międzyczasie o godzinie 22.00 odbył się pokaz sztucznych ogni, na które czekały wszystkie dzieci. Z godziny na godzinę przybywało biesiadników imprezy. Na uroczystość przybyła też Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów p. Helenka Targosz z kilkoma osobami z koła. Zabawa taneczna trwała do godz. 3:00 rano.

Sołtys oraz Rada Sołecka składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, za okazaną pomoc finansową, podarowane upominki oraz produkty otrzymane nieodpłatnie. Dzięki okazanej przez Państwo pomocy i bezinteresowności nasze dzieci mogły radośnie bawić się i świętować wraz z rodzinami podczas, czerwcowego Pikniku Rodzinnego, który miejmy nadzieję, dołączy do bukowskiego kalendarza imprez na stałe. Być może za rok znowu się spotkamy z mieszkańcami naszej wioski by się wspólnie pobawić z naszymi pociechami.

Redakcja.

Pełna lista sponsorów imprezy :
1. Krakowski Bank Spółdzielczy – Oddz. Mogilany
2. Firma Bahlsen Sp. z.o.o – Skawina
3. Firma Lajkonik Snacks – Skawina
4. Toyota Inter Car Nowak p. Janina, Zbigniew Nowak
5. Zakład Produkcji Masarskiej – Skawina p. Bogusław Gubała Anna Gubała Sikora
6. Firma ,,Wanicki” Wiesław – Mogilany
7. Zakład. Rozbioru Mięsa ,,Zakopianka” – Mogilany p. Czesław Frączek
8. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “MIKI” p. Małgorzata, Mieczysław Jakubowscy
9. Hurtownia Napojów “Jomar” – Skawina p. Maria, Krzysztof Drożdziewicz
10. Agencja Reklamy “Finezja” – Kraków p. Mieczysław Ożóg
11. Pracownia Artystyczna “Girlanda” – Skawina Wypożyczalnia strojów p. Joanna Chalupa
12. Firma Serpol, Kefirek, Gazda – Kraków p. Grzegorz Gubała, Paweł Gubała
13. Pani Ewa Klemczak – przyszła mieszkanka Bukowa
14. Firma “Meblux” p. Tadeusz Stachowiak mieszkaniec Bukowa
15. Sklep Ogólno-Spożywczy “Admar” – Skawina p. Marta Michalska
16. Obsługa Imprez, Usługi Gastronomiczne “SteffCatering” p. Tadeusz Klimek, p. Jacek Stefanik.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031