bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Otwarcie OSA w Bukowie

W niedzielę  10 marca 2024r. w Bukowie, odbyło się uroczyste poświęcenie  nowo powstałej strefy rekreacji i relaksu pn. Bukowska OSA (Otwarta Strefa Aktywności). Zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się w sąsiedztwie  Remizy OSP w Bukowie, stało się wspólnym celem Wójta Gminy Mogilany oraz Stowarzyszenia „Dla Naszej Gminy Mogilany”. Dostrzegając konieczność poprawy jakości życia mieszkańców, został złożony wniosek na sfinansowanie zadania w ramach  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zrealizowany projekt umożliwił powstanie atrakcyjnej przestrzeni spędzania wolnego czasu dla dzieci i dorosłych. Na dużym, ogrodzonym terenie zostały zamontowane kreatywne urządzenia dla dzieci oraz  elementy siłowni dla dorosłych. Całość placu została wyłożona matą chłonną, a na placu zabaw zamontowane zostało  solarne oświetlenie oraz obsadzono teren drzewkami. Zamontowano również ławki a dojście chodnik do placu zabaw wykonano z kostki brukowej. Zagospodarowany teren doskonale komponuje się z przestrzenią , która została wcześniej zaadoptowana na cele rekreacyjne i nazwana Gęsim Rynkiem.

W realizację zadania bardzo mocno zaangażowała się Rada Sołecka , Sołtys oraz Mieszkańcy Bukowa. Społecznie wykonali Oni szereg prac porządkowych przy plantowaniu terenu a mieszkańcy dodatkowo  wsparli zadanie finansowo. Na etapie realizacji inwestycji  okazało się bowiem,  że ceny urządzeń i wykonania usługi znacznie wzrosły w odniesieniu do tych, które zostały wskazane w kosztorysie. Jak zwykle bardzo pomocne okazało się wsparcie Referatu Rozwoju Lokalnego Urzędu Gminy Mogilany oraz Referatu Usług Komunalnych. Uroczystego poświęcenia dokonał Ks. Józef Milan – Proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Mogilanach.

Życzymy wszystkim użytkownikom bukowskiej OSY radosnego i bezpiecznego korzystania z tej nowoczesnej inwestycji –  „Bukowska OSA” wylądowała ! (cyt. z wypowiedzi Grzegorza Nędzy – Prezesa Stowarzyszenia DNGM).

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
czerwiec 2024
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930