bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Inicjatywa lokalna. Zadanie publiczne realizowane w Bukowie.

INICJATYWA LOKALNA
Nowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w gminie Mogilany.

W opublikowanym na stronie internetowej Sołectwa Buków w dniu 2 września 2020 roku artykule, zamieściliśmy pismo Wójta Gminy Mogilany, skierowane do sołtysa wsi Wiesława Klimasa, o rozpowszechnienie wśród mieszkańców sołectwa idei Inicjatywy Lokalnej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Sołtys wraz z członkiem Rady Sołeckiej Jerzym Kucem, w porozumieniu z Radą Sołecką Bukowa, wystosowali wniosek na zadanie publiczne pn:
Zagospodarowanie i urządzenie terenu gminnego w centrum wsi Bukowa.

W dniu 15 września 2020 roku w Mogilanach, pomiędzy Gminą Mogilany, reprezentowaną przez Wójta Gminy Piotra Piotrowskiego przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Anny Iwanowskiej oraz w obecności pracownika Referatu Rozwoju i Pozyskiwania Funduszy w Urzędzie Gminy Mogilany pani Justyny Pindel, zawarta została umowa z wnioskodawcami ,,Stronami”wniosku, sołtysem wsi Bukowa Wiesławem Klimasem oraz członkiem Rady Sołeckiej Jerzym Kucem, o realizację zadania publicznego w ramach Inicjatywy Lokalnej. Termin realizacji zadania ustalono od dnia zawarcia umowy do dnia zakończenia roku budżetowego.

Wniosek został wysoko oceniony i na realizację zadania Gmina Mogilany udzieliła wsparcia na kwotę 28.778 złotych.
Wkład mieszkańców to kwota 15.895 złotych.
Wkład rzeczowy wnioskodawców, mieszkańców sołectwa to kwota 821 złotych.

Teren gminy, częściowo urządzony w 2019 roku przez Radę Sołecką i mieszkańców Bukowa, dał początek realizacji pomysłu; inicjatywy mieszkańców sołectwa na urządzanie terenów gminnych znajdujących się w obrębie wsi – stworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji (centrum wsi).

Na końcu niniejszego artykułu znajduje się kopia złożonego wniosku.

Szanowni  państwo mieszkańcy Bukowa

Zawsze ważne są efekty pracy – dlatego dziś podejmując się tak ważnego zadania w ramach inicjatywy lokalnej, zadania publicznego pn. Zagospodarowanie i urządzenie terenu gminnego w centrum wsi Bukowa, liczymy na Państwa pomoc. To przez taką pracę i zaangażowanie się mieszkańców w postaci inicjatyw, wspólnie wypracowanych działań, umacniają się więzi między ludzkie.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc przy urządzaniu terenu, wsparcie finansowe i materialne. Osoby które zadeklarowały pomoc na liście poparcia realizowanego zadania podjętej inicjatywy lokalnej, prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty z sołtysem oraz członkami Rady Sołeckiej w celu ustalenia harmonogramu godzin pracy.

Teren wykorzystany zostanie do stworzenia brakujących miejsc do parkowania samochodów. Zagospodarowanie działki nastąpi również poprzez stworzenie zieleńców, obsadzenie krzewami i kwiatami skarpy działki. Inicjatywa obejmie również przebudowę części zewnętrznej studni gminnej.

Relacja z postępu prac, osób biorących udział w realizacji projektu, jak i zdjęcia już zakończonego zadania będą umieszczone na stronie internetowej sołectwa Buków, na profilu społecznościowym facebook, w prasie lokalnej, oraz będą przedstawiane na zebraniach wiejskich i imprezach lokalnych sołectwa. Miejsce zostanie oznaczone tabliczką pamiątkową, co przypomni przyszłym pokoleniom, że mieszkańcy sołectwa wspólnymi siłami stworzyli to miejsce.

Zakończeniem  inicjatywy będzie spotkanie i oficjalne otwarcie, na które zaproszeni zostaną mieszkańcy sołectwa, osoby zaangażowane w realizowanym przedsięwzięciu, oraz władze gminy.

Sołtys wsi Buków.

Wniosek o realizację zadania publicznego.

Inicjatywa-Lokalna-2020-Wniosek
Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031