bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Hej kolęda, kolęda…

Jeszcze pierwsza gwiazdka, 14 stycznia 2012 roku, nie rozbłysła na niebie, a już
w remizie OSP w Bukowie zebrała się grupa ochoczych kolędników, z Sołtysem i Radą Sołecką na czele. Mieszkanki naszej wsi upiekły wspaniałe torty, serniki, przekładańce i makowce. Wszystkie te „słodkości” oraz inne delicje przyniosły do remizy, aby poczęstować nimi swoich sąsiadów – zarówno tych bliskich, jak i dalekich.

Niech żałują wszyscy, którzy nie przyszli!

W spotkaniu uczestniczyła Orkiestra Dęta OSP z Włosani – w kompletnym składzie – jak „huknęła”, to od razu przenieśliśmy się w innym świat – świat trąbek, fletów i klarnetów. Piękny akompaniament fletu, a także całej Orkiestry, w połączeniu z naprzemiennym śpiewem kolędników, wytworzył atmosferę bliskości, atmosferę, co dopiero minionych świąt Bożego Narodzenia. Józef Ożóg i Piotr Przybyło, grający na akordeonie i klarnecie, przygrywali nam prawie do każdej kolędy. Byli bezkonkurencyjni – grali niezmordowanie kilka godzin.

Proszę Państwa, nasz wieczór uświetnił swoją obecnością dostojny gość – Wójt Gminy Mogilany Krzysztof Musiał. Bardzo ciepłymi słowami wyraził swoją radość bycia z nami, radość z zaproszenia go do wspólnego kolędowania oraz złożył nam, naszym rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom Bukowa życzenia szczęśliwego Nowego Roku. Ubolewał tylko, że nie może z nami pozostać do końca spotkania. Dziękujemy Panie Wójcie!

Kończąc tą krótką relację z kolędowania, pragniemy wszystkim mieszkańcom Bukowa – tym „zasiedziałym” i tym „nowym” – złożyć życzenia Szczęśliwego Nowego Roku!

Sołtys i Rada Sołecka

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
maj 2024
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031