bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Fotorelacja z uroczystości Dnia Kobiet w Bukowie

W dniu 8 marca 2020 roku w świetlicy OSP Bukowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem spotkania był Sołtys Wiesław Klimas wraz z Radą Sołecką, a gośćmi mieszkanki Bukowa. Zaproszenie Sołtysa na Dzień Kobiet przyjęło 57 Mieszkanek Bukowa. Wspólnie z Mieszkankami świętowała również Pani Edyta Misztal, zastępca Wójta Gminy Mogilany oraz zaproszeni goście. Pełniący rolę konferansjera Sołtys bawił Panie żartami i dowcipami o kobietach. Były chwile wzruszenia, gdy gospodarz Bukowa składał życzenia mówiąc:

,,Wszystko co piękne i wymarzone w dniu Święta Kobiet niech będzie spełnione”. Drogie Panie w życiu jesteście zawsze wyjątkowymi kobietami, ale dziś jesteście otoczone jeszcze szczególnymi mężczyznami.

Spotkanie uświetniła grupa seniorek Zespołu ,,RADOŚNI”, działająca przy Towarzystwie Przyjaciół Skawiny, która wystąpiła z programem artystycznym pt. ,,GRABIE”. Niedzielny wieczór umilała także „Kapela z Bronowic” – bawiąc Panie swoim wyjątkowym repertuarem.

Następnie wszyscy wspólnie wznieśli toast za zdrowie Pań i odśpiewali ,,STO LAT”, a Członkowie Rady Sołeckiej obdarowali wszystkie kobiety symboliczną czerwoną różą. Na uroczystość obchodów Dnia Kobiet przybyły też Mieszkanki nowo osiedlone na terenie Bukowa, dla których spotkanie było także okazją do nawiązania znajomości, które mamy nadzieje w przyszłości przerodzą się w stałe kontakty. W miłej atmosferze, pełne dobrego humoru, przy kawie, lampce wina i słodkościach Panie czuły się doskonale. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, a nawet były chwile, gdy Panie podrywały się do tańca. Niespodzianką wieczoru był występ słynnego Lajkonika Krakowskiego, któremu do parady na parkiecie przygrywała „Kapela z Bronowic”. Podczas prezentacji multimedialnej, nawiązującej do poprzednich obchodów święta Dnia Kobiet, Sołtys nadmienił, że niektórych Mieszkanek Bukowa, biorących niegdyś udział w uroczystościach, niestety już nie ma wśród nas. A dziewczyny, które kiedyś występowały na scenie jako młodzież szkolna, siedzą teraz z nami, jako osoby dorosłe.

W organizację i przygotowanie uroczystości aktywnie włączyły się członkinie Rady Sołeckiej – Pani Małgorzata Madeja i Pani Anna Bularz. Tradycyjnie obsługą gastronomiczną i przygotowaniem uroczystości zajęli się – Sołtys wsi Pan Wiesław Klimas oraz członkowie Rady Soleckiej w składzie: Pan Jerzy Kuc, Pan Władysław Zasadni oraz Pan Tomasz Ligocki.

A w imieniu wszystkich kobiet, podziękowanie dla organizatorów za przygotowanie spotkania z okazji Dnia Kobiet, złożyła Pani Anna Bularz. Były też krótkie wystąpienia mieszkańców, którzy aktywnie działają wraz z Radą Solecką oraz osób które zadeklarowały swoją pomoc. Wymienieni podkreślali dotychczasowe osiągnięcia i przedstawiali plany działania na przyszłość.

Sołtys oraz Rada Sołecka składają serdeczne podziękowania:

  • strażakom z OSP Buków za współpracę,
  • Pani Paulinie Mrowiec za opracowanie plakatów,
  • Paniom sprzedawczyniom ze sklepu w Bukowie za okazaną pomoc i zbieranie potwierdzeń udziału Mieszkanek w uroczystości,
  • Panu Adamowi Filipkowi za wykonanie zdjęć,
  • Panu Jackowi Stefanikowi za udostępnienie zastawy stołowej.
  • wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się i pomagali w przygotowaniach uroczystości,

a Mieszkankom Bukowa za przybycie i udział w spotkaniu!!!

Rada Sołecka Bukowa

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
czerwiec 2024
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930