bokow_logo_300
bokow-logo-menu

Buków wyróżniony w konkursie „Najpiękniejsza Małopolska Wieś 2021 – Małopolska Wieś w Sieci”

Mamy przyjemność poinformować, że Sołectwo Buków otrzymało wyróżnienie w V edycji konkursu „Małopolska Wieś 2021” w ramach kategorii „Małopolska Wieś w Sieci”. Konkurs został ogłoszony przez Zarząd Województwa Małopolskiego i dedykowany do 1835 sołectw w województwie Małopolskim. Tym bardziej cieszy fakt, że Buków znalazł się w liczbie 21 nagrodzonych laureatów. Celem konkursu jest zachęcanie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

Podczas konkursu Sołectwo Buków reprezentowane przez sołtysa Pana Wiesława Klimasa i członkinię Rady Sołeckiej Panią Małgorzatę Madeja zaprezentowało funkcjonującą od 2007r. stronę internetową  https://bukow.mogilany.pl. Obecnie, po kilkuletniej przerwie strona została przebudowana technologicznie i strukturalnie, aby spełniać wymogi dzisiejszych użytkowników.  Zawartość strony to ponad 1.500 fotografii oraz ponad 250 opublikowanych artykułów. To bardzo ważne, ponieważ lokalna społeczność z każdym kolejnym rokiem posiada coraz to większą internetową bibliotekę życia wsi.

29 września 2021 r. w Muzeum w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i Zamku Lipowiec w Babicach, odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie symbolicznych dyplomów. Nagroda przyznana Sołectwu Buków, a wynosząca 10 tys. zł została przeznaczona przez Sołectwo Buków na zakup urządzeń siłowni plenerowych na wolnym powietrzu.

To nie pierwsza nagroda dla sołectwa Buków za stronę internetową –  w grudniu 2008 roku strona została wyróżniona 3-cim miejscem w ogólnopolskim konkursie na najlepszą witrynę społeczności lokalnych. II Edycja- pt. “Europa w każdej Gminie”. Konkurs organizowany przez Gazetę Sołecką i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Sołtys oraz Rada Sołecka dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do powstania strony  na przestrzeni kilkunastu lat jej funkcjonowania. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańca wsi Bukowa p. Marka Jędry za nową wersję strony, jej nieodpłatne utrzymywanie na swoim serwerze oraz aktualizowanie bieżących wydarzeń z życia naszego sołectwa. Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystego wręczenia nagród.

Poinformuj innych o tym artykule
Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Pinterest
Email
Informuj mnie o nowościach na stronie

Nasza strona na Facebook'u

Kalendarz PUBLIKACJI
wrzesień 2023
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930