Aktualności

Życzenia Świąteczne

Zebranie wiejskie - 24 listopada

24 listopada o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców Bukowa, zapraszamy.

Zapraszamy na VI Biesiadę przy ognisku

Wstęp wolny

Organizator: Rada Sołecka Bukowa

Partnerzy:
 - Przewodniczący Rady Gminy Mogilany Grzegorz Stokłosa
 - Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie
 - Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Przestrzeń"

Remont drogi Buków - Skawina

Informujemy, że Przewodniczący Rady Gminy Mogilany Grzegorz Stokłosa zwrócił się do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina z prośbą o remont oraz doświetlenie drogi do Skawiny. Zamieszczamy dokumenty z których wynika, że prośba ta zostanie zrealizowana.

List otwarty w sprawie OSP Buków

Szanowni Państwo!

Z OSP Buków jestem związany od swojej młodości. Wstąpiłem do straży w wieku 18 lat, służyłem w niej ponad 40 lat, aż do 2016 r., kiedy razem z grupą druhów zmuszony zostałem do odejścia. Przez dziesięć lat pełniłem funkcję Naczelnika OSP Buków. Zawsze starałem się pełnić swoją służbę uczciwie i ofiarnie. Przez ostatnie cztery lata w ciągu roku przejeżdżałem ok. 800 km własnym…

„Podwórko zabaw” w Bukowie

W dniu 3 czerwca 2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Bukowie odbyło się gminne wydarzenie edukacyjno-kulturalne z okazji Dnia Dziecka – „Podwórko zabaw”. W myśl zasady „zgoda buduje…” kilka stowarzyszeń i organizacji z terenu gminy Mogilany wspólnie zorganizowało „Dzień Dziecka w Bukowie”.

img_8415

"Podwórko zabaw" - wydarzenie z okazji Dnia Dziecka w Bukowie

Rada Sołecka Bukowa wraz partnerami i patronami zaprasza na „Podwórko zabaw”, wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców Gminy Mogilany z okazji Dnia Dziecka. Przygotowaliśmy warsztaty artystyczne, animacje, zabawy, gry, konkursy, będzie kolorowo, twórczo, tanecznie. Do zobaczenia 3 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej w Bukowie. Start godz. 13.00.

Złote Gody

25 stycznia w Urzędzie Gminy Mogilany odbyły się uroczystości z okazji "Złotych Godów". W gronie Jubilatów były również dwa małżeństwa mieszkające w Bukowie - Stefania i Tadeusz Motykowie oraz Zofia i Tadeusz Stachowiakowie. Jubilaci zostali odznaczeni medalem za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawanym przez Prezydenta RP.

Inwestycje dla Bukowa - budżet został uchwalony

W dniu 12 stycznia 2017 roku na sesji budżetowej został uchwalony budżet Gminy Mogilany głosami 10 radnych.

Wsi spokojna, wsi wesoła..

Witamy na stronie internetowej sołectwa Buków , malowniczej miejscowości położonej na grzbiecie Mogilańskiej Góry w Gminie Mogilany, woj. małopolskie.

Z tego wznoszącego się ponad 400m n.p.m. wzgórza rozciągają się przepiękne widoki na Tatry i Babią Górę oraz prastary Kraków. To atrakcyjne położenie wioski powoduje, że jest to wspaniałe miejsce na weekendowy wypoczynek. Oprócz relaksu w „ciszy przyrody” z możliwością podziwiania wspaniałej górskiej panoramy można również pokonać jeden z trudniejszych szlaków turystycznych.

W pejzaż Bukowa wpisują się cenne zabytki sztuki sakralnej. Są to przydrożne kapliczki , niemi świadkowie historii, z którymi wiąże się niejedna ciekawa legenda. Na co dzień życie w Bukowie biegnie zwykłym, właściwym sobie rytmem. Jednak urokliwe krajobrazy tego miejsca powodują, że w wirze codziennych spraw, udając się do szkoły, sklepu, kaplicy, zawsze można przystanąć na chwilkę, by spojrzeć na spokój lasu lub majestatyczność gór.